Przeskocz do treści

Dlaczego pojawia się tak zwana pomarańczowa skóra?

Problemem , z którym musi zmierzyć się bardzo dużo kobiet w bardzo różnym wieku jest cellulit. Okazuje się, że, atakuje on nie tylko te panie, które ważą zbyt wiele. Wbrew panującej powszechnie opinii pomarańczowa skórka może pojawić się także u naprawdę szczupłych pań. Wiele osób zadaje w związku z tym pytanie skąd bierze się cellulit i co zrobić, aby się go pozbyć - https://cellulit-kobiece-sekrety.pl/ .

Czym jest cellulit i gdzie na ogół można go zobaczyć?
Większość kobiet dostrzega pomarańczową skórkę na udach. Trzeba jednak zaznaczyć, że może on pojawić się również na brzuchu, a nawet na biuście. Miejsca zaatakowane cellulitem są grudkowe, skóra w tym miejscu jest pomarszczona. To właśnie z tego powodu cellulit jest tak często określany mianem pomarańczowej skórki. To, jak duże są zmiany uzależnione jest rzecz jasna od stopnia zaawansowania choroby. Oczywiście im bardziej zaawansowany będzie cellulit, tym trudniej będzie się z nim uporać.

Grudki znajdujące się pod skórą: co to takiego?
Typowe dla cellulitu grudki to nic innego, jak komórki tłuszczowe, które powiększyły swoje rozmiary. Kiedy dochodzi do ich powiększenia, uciskają one na naczynia krwionośne i limfatyczne, które położone są w ich sąsiedztwie. W efekcie dochodzi do pogorszenia krążenia i przemiany materii w komórkach, które w konsekwencji tego dużo gorzej przyswajają tlen oraz różne składniki odżywcze. Efektem tego jest natomiast zdecydowanie wolniejsze usuwanie toksyn. Wszystkie niepożądane substancje, a także woda pozostają w związku z tym w tkankach.

Kiedy może pojawić się cellulit?
Aktualnie nie wskazuje się jednego czynnika prowadzącego do rozwoju cellulitu. Specjaliści mówią, że przyczyn powstawania cellulitu jest przynajmniej kilka. Zalicza się do nich między innymi siedzący tryb życia. Panie żyjące aktywnie i uprawiające sport są znacznie mniej narażone na wystąpienie znienawidzonej pomarańczowej skórki. Tym, co podnosi ryzyko pojawienia się cellulitu jest również spożywanie zbyt dużych ilości soli oraz cukru. Jeśli więc chcemy uniknąć cellulitu, lepiej wyeliminować cukier, a sól zastąpić zdrowymi i pełnymi aromatu ziołami. Mocno ciasne ubrania , a także palenie papierosów także sprzyjają powstawaniu pomarańczowej skórki. Wszystko dlatego, że są to czynniki niekorzystnie odbijające się na krążeniu. Wskazuje się też na związek między cellulitem, a nadwagą, równocześnie podkreślając – o czym napisaliśmy wyżej – że cellulit atakuje także kobiety szczupłe.

Jak rozprawić się z cellulitem?
Przede wszystkim należy wiedzieć, że liczy się systematyczność , a także możliwie jak najszybsze rozpoczęcie walki z problemem. Jeśli będziemy czekać aż problem będzie mocno zaawansowany, pozbycie się go okaże się bardzo trudne. Pomocne w walce z cellulitem są wszystkie metody , których celem jest oczyszczenie organizmu, usunięcie nadmiaru wody, pobudzenie krążenia. Jeżeli cellulit jest dopiero w początkowym stadium rozwoju, sięganie po drastyczne metody nie jest potrzebne. Pomogą regularne spacery, a także ruch o średnim nasileniu. Specjaliści polecają przede wszystkim jogging, spinning, trening interwałowy, skakanie na skakance. Dobrze jest wykonywać ćwiczenia na dolne partie ciała , a także brzuch (są to miejsca, na których cellulit pojawia się najczęściej). Ogromne znaczenie ma także dieta. Obowiązkowo należy ograniczyć ilość spożywanej soli (najlepiej całkowicie ją wyeliminować). Sprzyja ona bowiem gromadzeniu wody w organizmie. Tak samo jest z cukrem. W aptekach dostępne są specjalistyczne preparaty, których skład został dobrany tak, aby wspomagały one usuwanie wody. Wspomóc można się także masażami wykonywanymi przez specjalistów. W warunkach domowych można ukrwienie poprawić samodzielnie, wykonując na zmianę zimny i ciepły prysznic. Miejsca, które zaatakował cellulit warto również szorować każdego dnia szorstką gąbką. Sprawdzają się również myjki z wypustkami. Dostępne są w każdej drogerii, a ich zakup to niewielki koszt. Warto wprowadzić też do pielęgnacji kosmetyki o działaniu antycellulitowym. W każdym sklepie z kosmetykami znaleźć można dzisiaj szeroki wybór takich preparatów. Pomaga regularne sięganie po peeling z kawy, który każda pani może przygotować samodzielnie.

Cellulit to coś więcej niż tylko problem natury estetycznej. Trzeba wiedzieć, że znacznie zaawansowane zmiany nie tylko nieestetycznie wyglądają, ale są również bardzo bolesne. Dlatego tak ważne jest, aby nie doprowadzić do jego wystąpienia. Kiedy jednak już się pojawi, trzeba możliwie jak najszybciej rozpocząć z nim walkę. Na szczęście obecnie wiemy już co robić, aby cellulit zniknął, a skóra znowu prezentowała się perfekcyjnie.

Dodaj komentarz