Przeskocz do treści

Sok z owoców noni

Noni, czyli morwa indyjska, to roślina, która rośnie w regionie Polinezji. Od tysięcy lat jest znana i ceniona za swoje cudowne właściwości prozdrowotne. Rdzenni mieszkańcy tego regionu wykorzystują w celach leczniczych praktycznie wszystkie części rośliny, jednak w naszym regionie najpopularniejszy jest sok wytwarzany z owoców. Sok z owoców noni to suplement diety, który może być wsparciem w leczeniu niektórych schorzeń.
Dowiedziono, że sok z owoców noni ma pozytywny wpływ na obniżenie poziomu złego cholesterolu w organizmie, dlatego można go stosować w profilaktyce przeciwmiażdżycowej. W badaniach nad obniżeniem cholesterolu przez sok z noni udowodniono, że poprawia on profil lipidowy już w ciągu miesiąca od rozpoczęcia przyjmowania tego suplementu diety.
Picie soku z owoców noni polecane jest także osobom, które mają problemy z układem pokarmowym. Wykazano, że sok ten nie tylko poprawia trawienie, ale i pomaga zwalczyć bakterie znajdujące się w jamie ustnej oraz w przewodzie pokarmowym.
Sok z owoców noni wykazuje też delikatne działanie przeciwzapalne, dlatego poleca się go w czasie chorób gardła. Picie soku w tym czasie i płukanie nim gardła może przynieść znaczną ulgę w bólu i złagodzić inne objawy tej choroby.

https://www.lubienoni.pl

Dodaj komentarz